Suché postřehy - 4. část

Přinášíme Vám další část Suchejch postřehů, kdy se podíváme na téma zdravotních benefitů a zdravého životního stylu.

I snaha redukovat svoji váhu a zvýšit tělesnou kondici může být jedním z důvodů, proč začít abstinovat. Jak známo, alkohol je kalorická "bomba", zároveň výrazně dehydratuje organismus, způsobuje otoky (zadržováním vody v těle), stárnutí a zhoršení kvality pokožky, či oslabení až vypadávání vlasů. Při delší abstinenci, ideálně v souladu s pravidelnou a výživnou stravou, máme více energie, kvalitnější a pravidelný spánek, a celkově lepší životosprávu. Když je tělo odpočaté a nic mu nechybí, jsme produktivnější a můžeme se i vyburcovat k fyzickým výkonům, jako třeba k pravidelnému cvičení, běhání, jízdě na kole - čemukoli, co vyžaduje disciplínu a energii ji udržet.

Často jsou alkohol a jiné omamné látky užívané jako jakási "sebemedikace", třeba při pocitech osamělosti či smutku. Ve svém důsledku jimi však paradoxně prohlubujeme a udržujeme naše nepříjemné psychické prožívání, zejména úzkosti a depresivní nálady. Alkohol má také vliv na vznik či horší průběh onemocnění jako je např. rakovina, diabetes či infarkt.

 

 

Pro zobrazení obrázku ve větším rozlišení, prosím klikněte na tento odkaz: https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/182337824_4122451081173...