Suché postřehy - 3. část

Přejeme Vám pěkný vstup do nového týdne, ke kterému přinášíme další díl Suchejch postřehů.

Možná to sami znáte - narozeninové oslavy, pracovní večírky, svatby, křty, pohřby, ... už od pradávna má pití alkoholu svůj rituální a společenský význam. A že se u nás za ta léta stal pěknou normou. Pokud to máme jinak a nechceme tuto normu přijmout, může to okolí přijít zvláštní a mnohdy to umí vyvolat i pocit viny nebo pochybnost o správnosti naší abstinence. Počínaje tím, abys pil, protože seš přece chlap, konče zapíjením dítěte, aby dobře čůralo nebo nebožtíka na jeho památku.

"Ty nechceš?", "Seš nějakej divnej, ne?", "Nejsi těhotná?", "Přece nebudeš trhat partu."

Tyto situace s námi rychle otřesou, pokud nemáme pevnou víru v to, co děláme a proč to děláme. A většinou chvíli trvá okolí naučit, že to myslíme fakt vážně, ač jsou jejich argumenty sebepřesvědčivější. "Tak abych neurazil" je už pak jen smutným sebeklamem. Mějte na paměti, že přestože někdy mohou být omamné látky příhodným sociálním lubrikantem, v jeho nadměrném užití nás k vytoužené sounáležitosti a plnohodnotné blízkosti s druhými nepřiblíží. K tomu vede cesta skrze nás samotné - skrze vědomí toho, kdo jsem, poznání a vymezení svých hranic a ustání si toho, co chci já a co chce okolí.

#nepítjecool #nejsešdivnej

A jak myslíte, že se popasuje Markéta s přípitkem na narozeninové oslavě?

 

Pro zobrazení obrázku ve větším rozlišení, prosím klikněte na tento odkaz: https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/177388163_4102605303158...