Suché postřehy - 1. část

Sdílení závěrů z akce Suchej únor pro nás nebylo žádným aprílovým žertíkem a tak Vám nyní přinášíme první Suchý postřeh!

Jednou ze zkušeností našich pracovníků bylo neuvědomované napití - říkejme mu napití neposkvrněné, bez prvoplánového cíle tak udělat. Můžeme to přirovnat k vnitřnímu autopilotovi, který se řídí "starými zajetými pořádky" a tak snadno zapomene na to, že alkohol již není naší každodenní součástí ani lékem na všechny prožívané potíže. Až zpětně si pak uvědomíme anebo nám tělo samo připomene, co se právě stalo. Mohou se objevit otázky, jak tento relaps vyhodnotit a jak s ním naložit dál. Bylo to opravdu tak? Byl to opravdu relaps? Jak se mi mohlo něco takového stát? Co teď?

Takovéto situace nás vrací k tomu, jak moc je pro nás důležité být přítomní a vědomí si sami sebe a svých prožitků v daném okamžiku, a stejně tak dbát svého okolí, třeba suchého domu (ale o tom zase někdy příště). Je také dobré mít na paměti, že i taková rumová pralinka, punčový řez nebo malý hlt piva na bolavý žaludek může uškodit a nahodit výhybku zcela opačným směrem, než kudy vede naše plánovaná cesta.

Jak to máte Vy? Znáte ze své zkušenosti, že aniž byste věděli, co děláte či jak se to stalo, až zpětně jste si uvědomili, že jste dopustili toho, čeho se dopouštět nechcete?

 

 

Pro zobrazení obrázku ve větším rozlišení, prosím klikněte na tento odkaz: https://www.facebook.com/lotosdc/photos/a.397918043626866/4061999383885362